Szokásaink fontossága az újjászületésben

Gyakran érezheted, hogy elfáradtál, nem bírod tovább. Nyomaszt az élet minden aprócska terhe, a nagyobbakról nem is beszélve. Azokat kikerülöd, letagadod, elfojtod, esetleg álcázott vidámságba, kényszerű viccelődésbe menekülsz és ezzel szép lassan lelépsz arról a pályáról, ami a célodhoz vezethetne. Az idő nem old meg semmit, csak elmúlik. Te vagy az egyetlen, akinek a kezében ott van a kulcs. A megoldás, a változás, az öröm és a határtalanság kulcsa. Nem vagy jól? Kétségek kínoznak, hibásnak érzed magad vagy épp kifogásokat keresel valami ellen? Mindannyian érzetünk már hasonlót, ugye? Ez rendben van. Mélyponton, elakadva lenni áldás, mert ilyenkor megszólalnak a vészharangok és figyelmeztetnek lelki és testi szinten is, hogy eljött az idő változtatni.

Szereted vagy megszoktad?

Amikor valaki eljön hozzám fejlesztésre az első alkalmak egyikén azt a házi feladatot kapja, hogy figyelje meg a reggeli és az esti rutinját. Írja le részletesen, mit csinál az ébredést követő, illetve az elalvást megelőző 30-60 percben. Milyen érzések, és gondolatok foglalkoztatják és ezek milyen hatással vannak a hangulatára? Mikor nézi meg reggel először a mobilját? Milyen ételt vagy italt iszik közvetlen ébredés után vagy lefekvés előtt? Meditál- e, ha igen hogyan és heti hány alkalommal, és ehhez hasonlók. Minden esetben kiderül, hogy a rutin megfigyelésével soha nem foglalkoztak még és először sokan nem is értik, hogy minek kell megfigyelni. Ez a kétely csupán addig tart, amíg az önmegfigyelési folyamat végére nem érnek és elolvassák a jegyzeteiket. Nagyon gyakori, hogy ennek az egyszerű feladatnak a során döbbenek rá, hogy az a reggeli és az az esti rutin, amit évek, talán évtizedek óta működtetnek már egyáltalán nem támogatja az életüket. Sőt akadályozza, visszafogja a fejlődésüket, csökkenti a mindennapi örömérzetet, és végül rájönnek, hogy nem szeretik, csak megszokták, hogy minden reggel és este egyforma.

Gyakorold a változást!

Az újjászületést mindenki a tavaszhoz köti, pedig bármelyik nap alkalmas lehet arra, hogy szépen lassan, napról napra levedd a fókuszod mindazokról a dolgokról, ami elhasználódott, energiát vesztett vagy épp mérgező az életedben. Az újjászületés nem más, mint a lélek és vele a test ragyogó vedlése. Imaginációs gyakorlat. Amit elképzelsz, amit naponta aktívan vizionálsz, bár még nem látod, a hit, a tudatosság és a tiszta szeretet által előbb-utóbb látható válik és megvalósul. Szemed lesz annak a látására, amit korábban észre sem vettél. Észlelésed kiteljesedik és megérint a jelen ezernyi és végtelen mozzanata és elkezded érteni, hogy amikor azt hitted semmi nem történik, valójában akkor történtek életed legmeghatározóbb eseményei.

Gyakorold a változást! A cselekvés az egyetlen, amivel ezt elérheted. Sem a szavak, sem a gondolat nem képes erre. Az érzések azok, amelyek cselekvésre hívnak.

A mindennapi rutin a komfort zóna határain belül történik, ahol minden ismerős, látszólag biztonságban vagy és nem érhet csalódás. Ez azonban tévhit, mert ott csalódhatsz a legnagyobbat, ahol azt gondolod, védve vagy, mert Önmagad elől nem rejtőzhetsz el.

Amit az átlagos felfogásban életnek nevezünk nem más, mint egymást követő rutinok sorozata. Ezért is fontos, hogy időnként ránézzünk a szokásainkra, mert a rendszeresen végzett cselekvések azok, amelyek leginkább meghatározzák az életünk minőséget. Az élet elsősorban tapasztalásról, változásról, örömről és a tanulásról szól, nem a lejárt szavatosságú, mérgező, naponta, monoton ismétlődő cselekvésekről, érzésekről és gondolatokról. A rutin fontos, mert keretet ad az életnek, csak az nem mindegy, hogy támogat, fejleszt, motivál vagy lerombol téged.

„Az élet csak akkor kezdődik, ha az ember nem tudja, hogy mi lesz.”

Írja Hamvas Béla a Titkos Jegyzőkönyvben. Abban a pillanatban, amikor feladod a görcsös és harcos akarást, a folyamatos ítélkezést, az állandó megfelelést, az igazság és a boldogság erőltetett kutatását, megérted, hogy a fejlődéshez, így az újjászületéshez sem kell mindig mindent tudnod. Ha tisztán élsz, minden kérdésre választ fogsz kapni, akkor és kizárólag akkor, amikor arra készen állsz. Amikor újjászületésről beszélünk, a folyamatból nem lehet és nem is szabad kihagyni a testet. A lélek nemcsak támogatni, de gyógyítani is tudja a testet, és fordítva is igaz. Ha törődünk a testünkkel képessé tesszük arra, hogy általa megerősödjön és ellenállóvá váljon a lelkünk.

Oszd meg a cikket

Szólj hozzá, vagy tedd fel a kérdésed!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük